Dlaczego pożyczka jest wygodniejsza niż kredyt bankowy?

Jeśli znalazłeś się w sytuacji, gdy potrzebny jest Ci zastrzyk gotówki a nie masz możliwości podjęcia dodatkowej pracy, by zwiększyć swoje dochody, zaczynasz zastanawiać się nad wzięciem pożyczki lub kredytu. Wiele osób nie jest w ogóle świadomym, że to dwie różne formy zapożyczenia, ani nie wiedzą czym się one różnią.
Biorąc pożyczkę nie potrzebujesz określać celu na jaki wydasz pieniądze (w przeciwieństwie do kredytu bankowego). Forma pisemna umowy potrzebna jest dopiero, kiedy kwota, którą pożyczasz przekracza 500 zł (na wypadek gdyby doszło do sporu, który zakończy się w sądzie). Pożyczka może dotyczyć nie tylko pieniędzy ale i rzeczy. Nie musisz martwić się o odsetki, ani o prowizje. Pożyczkę może udzielić Ci nie tylko bank ale i osoba fizyczna.
Tak więc, jak wynika z powyższego, pożyczkę możesz szybko i łatwo otrzymać. Może zostać ona udzielona na czas nieokreślony (chyba, że ustalono inaczej). Nie musisz czekać na sprawdzenie zdolności kredytowej i podpisywać stosu dokumentów, których treść często trudno zrozumieć.