Czym jest pożyczka bez zaświadczeń?

Dla wielu ludzi, którzy nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej (np. studentów), doskonałą alternatywą dla kredytu bankowego może być pożyczka bez zaświadczeń. Jej niewątpliwymi zaletami są dostępność, szybkość i łatwość podjęcia.
 
Do podpisania umowy z parabankiem potrzebne jest zwykle minimum formalności – najczęściej wystarczy dowód osobisty i podpis na umowie. Nie musimy przechodzić przez długi proces weryfikacji naszych finansów, za który w przypadku kredytów bankowych odpowiada Biuro Informacji Kredytowej. Pożyczkę bez zaświadczeń może zatem zaciągnąć właściwie każdy.
 
Jeśli chodzi o szybkość i łatwość podjęcia, cały proces wzięcia pożyczki sprowadza się do wypełnienia formularza na stronie internetowej oraz rejestracji w serwisie. Pieniądze zwykle pojawiają się na naszym koncie w ciągu kilku-kilkunastu minut, a na spłatę mamy nawet kilka tygodni. Warto wiedzieć, że zaciągniecie pierwszej pożyczki bez zaświadczeń zazwyczaj nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami – odsetki są naliczane dopiero przy kolejnym podjęciu pieniędzy.